Celem każdego procesu polegającego na rehabilitacji jest przywrócenie pacjentowi pełnej lub maksymalnej do osiągnięcia sprawności fizycznej, przy jednoczesnym zadbaniu o jej sprawność psychiczną podczas procesu samego leczenia i dochodzenia do zdrowia. Na równi z innymi metodami leczenia rehabilitacja jest integralną częścią procesu zdrowienia.

Rehabilitacja ruchowa polega na usprawnianiu osób cierpiących na dysfunkcję tego układu lub określonego narządu ruchu. Doprowadzaniem takich pacjentów do zdrowia zajmują się specjaliści z zakresu rehabilitacji ruchowej, czyli fizjoterapeuci.

Podczas przechodzenia przeróżnych zabiegów rehabilitacyjnych bardzo istotną kwestią jest dokładne monitorowanie stanu pacjenta. W tym celu powinno przeprowadzać się okresowe badania. Podstawowe, jak badanie krwi lub moczu pozwoli ocenić proces zdrowienia osoby, a testy specjalistyczne dadzą dogłębny wgląd w jego organizm, jeżeli sytuacja będzie tego wymagała.

W naszej placówce uzyskają Państwo kompleksową pomoc w zakresie rehabilitacji oraz szeroko pojętej prewencji zdrowotnej.

Wizyta w naszej placówce przyniesie ulgę także dla osób cierpiących na przewlekłe zespoły bólowe powstałe na tle zmian zwyrodnieniowych czy pourazowych. Naszym celem jest działalność na rzecz poprawy jakości życia osób cierpiących na schorzenia narządu ruchu, w tym pomaganie osobom niepełnosprawnym.

Atrakcyjność naszej oferty zwiększa fakt, że nieustannie się rozwijamy sięgając po coraz to nowe zdobycze świata medycyny, a wszystko to, aby skutecznie nieść pomoc naszym pacjentom. Śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy specjalistami w dziedzinie leczenia przypadłości układu ruchu.

Doskonale zdając sobie z tego sprawę oparliśmy naszą działalność na czterech filarach skutecznej rehabilitacji medycznej. Są to:

  • Powszechność – rehabilitacja jest dostępna wszystkim tym, którzy jej potrzebują. Obejmuje także wszystkie specjalności. Zasada ma charakter interdyscyplinarny.
  • Wczesność – tutaj chodzi o usprawnienie pacjenta przed planowanym zabiegiem oraz zaraz po nim – zapoczątkowanie ćwiczeń już w łóżku (np. izometrycznych), aby proces zdrowienia przebiegał jak najszybciej. Rehabilitację należy rozpocząć już w okresie leczenia.
  • Kompleksowość – w przypadku, gdy uraz lub schorzenie całkowicie zmienia sytuację pacjenta klasyczna objawowa rehabilitacja może nie wystarczyć. Wówczas wprowadza się kompleksową rehabilitację prowadzoną zazwyczaj przez zespół, który dba zarówno o kondycję fizyczną, jak i psychiczną chorego.
  • Ciągłość – proces rehabilitacji powinien przebiegać nieprzerwanie, aż do uzyskania pełnej sprawności. Oznacza to także kontynuację leczenia po opuszczeniu naszego ośrodka, czyli tzw. rehabilitację środowiskową.