Masaże

Masaż to popularny zabieg, kojarzący się przede wszystkim ze SPA i zażywaniem go dla relaksu. Zastosowanie masażu jest jednak o wiele szersze, ponieważ jest on terapią, która ma właściwości lecznicze. Masaż polega na wykonywaniu przez masażystę określonych ruchów, w określonym tempie i o odpowiedniej sile. W efekcie organizm pobudza się do samoleczenia i regeneracji, poprawia się krążenie i zmniejsza ból. Z usług masażystów korzysta wielu sportowców, a każda większa drużyna sportowa ma stałego masażystę w swoim zespole.

Masaż to jedna z najstarszych dziedzin lekarskich, której początków należy szukać w Chinach aż trzy tysiące lat przed naszą erą. Wtedy to w źródłach można znaleźć pierwszą wzmiankę o leczeniu z wykorzystaniem masażu. Korzystali z niego również starożytni greccy sportowcy w okresie igrzysk olimpijskich. Nie jest to więc nowa lecznicza metoda, ale znana od wieków i wciąż udoskonalana, aby jak najlepiej służyła organizmowi człowieka.

Skorzystanie z masażu polecamy każdemu, a zwłaszcza osobom po urazach jako formę uzupełnienia rehabilitacji. W zależności od wybranego rodzaju masażu może on skupiać się przede wszystkim na działaniu leczniczym jak również  relaksować.

Współpracujemy tylko z wykwalifikowanymi masażystami, którzy wkładają w pracę całe swoje serce i zaangażowanie, tak, aby zaoferować Państwu najwyższą jakość usług. Nasi specjaliści nie tylko znają się na swojej pracy, ale także podchodzą do każdego pacjenta z szacunkiem i sympatią, w razie potrzeby wyjaśniając wątpliwości oraz podpowiadając wskazany rodzaj masażu. Wszystkie używane przy okazji masażu olejki bądź przedmioty są w stu procentach bezpieczne i dopuszczone do kontaktu z ludzką skórą.

 Każdy masaż wpływa dobroczynnie na nasz organizm, jednak poszczególne techniki różnią się między sobą, skupiając się na konkretnym działaniu dla zdrowia.