Dominik Molenda - ZnanyLekarz.pl

mgr Dominik Molenda

Fizjoterapeuta

Jestem absolwentem Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu, gdzie uzyskałem tytuł magistra. Mam za sobą wiele lat doświadczenia w indywidualnej pracy z pacjentem.

W swojej pracy koncentruję się na wnikliwej diagnostyce w celu dokładnego określenia przyczyny dolegliwości pacjenta. Dobrze czuje się zarówno w pracy z pacjentami w stanie ostrego bólu, jak również z takimi, których problemy wynikają z długotrwałych przeciążeń związanych np. z siedzącym trybem życia lub uprawianiem sportu.

Fascynują mnie biomechaniczne aspekty pracy ludzkiego ciała. Uważam że niezwykle ważne w terapii jest holistyczne podejście do pacjenta. Poza samą terapią manualną dużą uwagę przykładam do odpowiedniego zaplanowania i przeprowadzenia treningu terapeutycznego oraz poinstruowania pacjenta co do ćwiczeń i sposobów autoterapii, które może sam wykonywać w domu.

Dużą część moich pacjentów stanowią sportowcy i osoby aktywne fizycznie. Doskonale rozumiem ich problemy, gdyż sam od wielu lat intensywnie trenuję. Aktualnie najbardziej wciąga mnie kolarstwo górskie (enduro i downhill), sporty ekstremalne i sylwetkowe, a w młodości przez wiele lat trenowałem piłkę nożną i tenis.

Fizjoterapia jest moją pasją, w której pragnę wciąż się rozwijać, dlatego stale uczestniczę w kursach podyplomowych. Ukończyłem następujące szkolenia: 
OMT Kaltenborn-Evjenth Konzept:
UEX – Badanie i leczenie stawów kończyny dolnej.
OEX – Badanie i leczenie stawów kończyny górnej.
UWS – Badanie i leczenie obręczy biodrowej oraz dolnej części kręgosłupa.
OWS – Badanie i leczenie górnej części kręgosłupa.
AEX1 – Badanie i leczenie kończyny dolnej. Techniki zaawansowane i rozciąganie mięśni według koncepcji Kaltenborna i Evjentha.
AEX2 – Badanie i leczenie kończyny górnej. Techniki zaawansowane i rozciąganie mięśni według koncepcji Kaltenborna i Evjentha.
Terapia Narzędziowa Tkanek Miękkich.
Kinesiology Taping w dysfunkcjach układu mięśniowo-szkieletowego.
„Mobilność, stabilność, sensomotoryka” – trening uzupełniający w sporcie.
Certyfikat ogólnopolskiej szkoły językowej ukończenia poziomu Intermediate oraz Upper-Intermediate kursu języka angielskiego.
Udział w licznych szkoleniach z zabiegów na twarz, ciało marki Thalion.
Udział w warsztatach szkoleniowych Tołpa professional, Borowinowa Odnowa Ciała, szkolenie zabiegowe.
Kurs flossingu